Fayans Seramik İşlerinde Profesyonel Çözümler

Fayans, seramik, kalebodur gibi iş süreçleri yapı malzemelerinin temelini inşa etmektedir. Bu uygulamalar, evlerimizde mutfak ve banyo başta olmak üzere hollerde ve bina giriş çıkışlarında ayrıca bodrum katları gibi birçok alanda yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu uygulamaları daha çok evlerin zeminlerinde görmekteyiz. Malzemelerin kolay temizlenebilir olması ve şık görünümleriyle Fayans seramik işleri vazgeçilmez bir önem kazanmaktadır. Seramik uygulaması hijyeni ve estetik görünümü bir arada sunmaktadır. Ayrıca kalebodur seçimi yapmanızın gerektiği durumlarda kullanım alanına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Model seçiminde de ürünün şık ve kullanışlı olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Doğru zemine malzeme seçimini doğru bir şekilde yaptıktan sonra işinin ehli olan ustalarımızla mekanlarınızda yapmış olduğumuz değişime yakından şahit olacaksınız.

Fayans Seramik Ustasında Aradığınız Adrestesiniz

Fayans seramik ustası denilince sektörde adımızdan sıkça söz ettirmekteyiz. Ayrıca alanında başarılı ekibimiz dileyen müşterilerimize de malzeme seçimi doğrultusunda yardımcı olmaktadır. Firmamız İstanbul genelinde birçok ilçede profesyonel ustalarıyla oldukça kaliteli hizmetler sunmaktadır. Fayans kelime olarak Fransızcadan dilimize girmiş olan bir kelimedir. İtalyan Faenza şehrinden gelmiş olup içerisinde ise gözenekli şekilde kırıklar yer alan cilası kapatıcı ve beyaz ayrıca renkli şekilde olup cilasının içerisinde kalay yer alan birçok kez fırınlarda pişirilmiş olan seramiğe verilen isimdir. Fayans  düzgün bir yüzeye sahip olduğu için de iç dekorasyon tercihlerinde mutfak, banyo, koridor ve tuvalet duvarlarında süsleme yaparak göze hoş görünümü sağlamaktadır. Seramik ise oldukça geniş çeşitliliğe sahiptir. Bu ürünler karo şeklinde bulunmayabilmektedirler. Üretiminde kullanılmış olan malzemelere ve teknik ayrıntılara göre değişim göstermekle birlikte fayanslara oranla biraz daha kaba yüzeye ve sert bir görünüme sahip ürünlerdir. Renkleri ise daha çekici bir yapıdadır. Ürün hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda farklı amaçlarla kullanılabilmektedirler. Kısaca özetlemek gerekirse fayanslar duvarların kaplanması için, seramiklerse zemin kaplamaları için kullanılmaktadır.

Fayans  Seramik Ustası İstanbul

Seramiğin yapılış şekline baktığımız zaman çok eski süreçlere dayanmaktadır. Ana malzemesini incelediğinizde ise ana malzemesi kildir. Üründe kullanılan kilin hazırlanma süreci ise oldukça zahmetlidir. Kil dışında ise farklı ham maddelerde ürüne katılmaktadır. Fayans seramik ustası İstanbul genelinde bu zahmetli ürünü doğru bir şekilde kullanan, uygulamasına oldukça özen gösteren bir kişi olmalıdır. Bundan dolayı mutlaka firmamızdan ve profesyonel ustalarımızdan destek almanız gerekmektedir. Üründe kullanılmış olan diğer malzemelerse kaolin, kuvarts, feldspat, su gibi maddeler kullanılmaktadır. Hazırlanacak olan seramik ürününe göre dolamit, kalsid, silikat gibi maddelerde ilave edilerek hazırlama aşamasının sonuna gelinmektedir. Ürüne en son şekil verme işlemiyse kuru presle yapılmaktadır. Seramiğin rengiyse pişirme sırasında meydana gelen ısıyla meydana çıkmaktadır.

Fayans Seramik Döşeme İşlerinde Öncüyüz

Fayans seramik döşeme işleri klasik olarak bilinen cila, parlatma işlemlerine göre daha kaliteli ve oldukça uzun zamanlı sonuç veren bir uygulama modelidir. Çeşitli metal ve malzemelerin birleşiminden oluşmuş olan seramikler araçların boyalarını parlatıp çiziklerini kapatmak içinde yoğun olarak kullanılan yöntemlerdendir. Burada şunu bilmenizi isteriz ki uygulamanın gerçekleşeceği alanda pürüz, çukurluk ve çatlaklar mevcutsa bunların düzeltilmesi adına firmalar ek ücret talep edebilmektedirler. Bundan dolayı firmamız uygulamanın yapılacağı alanda çalışma öncesi keşif yapmaktadır.

Fayans Seramik Ustası Fiyatları

Firmamız geçmiş yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübelerle siz değerli müşterilerine fayans, seramik gibi oldukça zor ve zahmetli işlerde profesyonel hizmetler sağlamaktadır. Koşulsuz müşteri memnuniyetimizde fayans seramik ustası fiyatlarıyla ilgilide kalitesinden ve işçiliğinden ödün vermeden işlerini profesyonel anlamda yürütmektedir. Nerede olursanız olun, iş yapılacak alan ne kadar zorlu ve büyük olursa olsun mutlaka bizden teklif almadan karar vermeyin.

2 Comments

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Arayın