Kara Sıva Nedir?

Kara sıva, inşaatın kaba halinin tamamlanmasından sonraki süreçte yapılan uygulamaya verilen isimdir. Hazırlanış aşamasında ise çimento, kum ve kireç kullanılmaktadır. Bu süreç bazı durumlarda çimento yerine kireç kullanılarak da uygulanmaktadır. Bu işlem genellikle boya ve kaplama öncesinde yapılmaktadır. Burada yer alan esas amaç tuğla ile yutong malzemesini kapatmaktır. Günümüzde her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde kara sıva işlemleri artık teknolojik makinalarla gerçekleşmektedir.

Dış duvarlarda meydana gelen rutubetin en temel nedeni dış sıva ya da kaplamanın su emme özelliğinden kaynaklanmaktadır. Kurumu süreci de yine duvarların ve kaplamaların kılcal su emme ve buharları geçirme özelliklerine bağlıdır. Bundan dolayı seçimi yapılacak olan yüzey kaplama çeşidinin duvar malzeme cinsinin duvar içerisinde zamanla oluşabilecek denge rutubetini belirleyici olması gerekmektedir.

kara sıva ustası
kara sıva ustası

Kara Sıva Ustası Tarafından Yapılmalıdır

Yapılarda sıvanın yapılacağı alanlar oldukça geniş çeşitlerde bulunmaktadır. Teknolojin gelişmesiyle birlikte yapılarda kullanılan malzemelerde hızlı bir şekilde gelişmektedir. Aynı zamanda her geçen gün çoğalmaktadır. Bunun sonucu olaraksa sıvanın yapılacağı yüzeylerde çeşitlenmektedirler. Bunları sıralayacak olursak; betonarme yapı yüzeyleri, kerpiç yüzeyler, ahşap yüzeyler, kamış hasır yüzeyler, taş yüzeyler, tuğla yüzeyler, bunlardan bazılarıdır. Sıvanacak yüzeyin tamamen kurumuş olması gerekmektedir. Sıva işleminin öncesinde alt hizalar saptanarak işaretlenmektedir. Yüzeyde yer alan çıkıntılar ve bulaşık alanlar temizlenerek duvar diplerinde beton varsa süpürülmektedir. Eğer duvar dibinde toprak varsa kalas dizilmektedir ve sonrasında duvarın yüzeyi ıslatılmaktadır. Sıvanın yapılacağı beton yüzeyi yeteri miktarda pürüzlü değilse de taşçı tarağıyla dişlenmektedir. Kara sıva ustası el ile manuel olarak bir makine yardımı almadan birçok kez kaba sıvama işlemleri gerçekleştirmektedir. Bunun nedeni ise sıvama makinelerinin yeterli miktarda olmamasından kaynaklanmaktadır. Ama işler bir makinenin hızı kadar olmamaktadır doğal olarak daha yavaş ilerlemektedir.

kara sıva ustası arayan şirketler
kara sıva ustası arayan şirketler

Kara Sıva Ustası Arayan Şirketler

Sıvalar kullanıldığı alana ve harcın içerisine koyulmuş olan birleştiricilerin çeşitlerine göre isimlendirilmektedir. Kaba sıvaların harçlarının işlenmesinde 5mm ya da 7mm’lik eleklerde elenmiş olan dişli kumlar kullanılmaktadır. Binalara uygulanışı ise içeride 200mm, dışarıda ise 25mm kalınlığında yapılmaktadır. Düz sıvaların ilk tabakalarının oluşturulması, ince sıvalara zemin hazırlanması, duvarda bulunan hataların örtülmesi, yapı elemanlarının dış olaylara karşı korunmasının sağlanması, su ve rutubet geçişine engel olunması için kara sıva ustası arayan şirketler hemen bizimle iletişime geçerek alanında yılların verdiği tecrübe ve uzmanlıkla ilerleyen ekibimizin iş süreçlerin hemen faydalanabilirler.

İstanbul'da kara sıva ustası arayan firmalar
İstanbul’da kara sıva ustası arayan firmalar

İstanbul’da Kara Sıva Ustası Arayan Firmalar

Firmalar genellikle sıvanın yapılacağı yüzeyin hatalarını gideren ve düzgün yüzey oluşmasına öncülük eden, ortak zemin oluşturup farklılıkları ortadan kaldıracak ustalar aramaktadırlar. İstanbul’da kara sıva ustası arayan firmalar genellikle yapmış oldukları inşaatlarda su ve rutubetlerin geçişine engel olmak, ince sıvanın yapılmasına zemin oluşturmak için firmamızdan yoğun olarak fayda sağlamaktadırlar. Eğer sizde bu konuda profesyonel ve kaliteli hizmet almak istiyorsanız mutlaka bizi arayıp keşif talebinde bulunarak firmamızdan teklif almalısınız.

inşaat kara sıva ustası arayan şirketler
inşaat kara sıva ustası arayan şirketler

İnşaat Kara Sıva Ustası Arayan Şirketler

Şirketler genellikle kaba sıva yapımında harç içerisinde kullanılacak olan kaba kumların ve kırma taşların temiz ve elenmiş olmasına çok dikkat etmektedirler. Ayrıca malzemelerin kullanım oranlarına çok dikkat etmektedirler. İnşaat kara sıva ustası arayan şirketler ustalardan iskele üzerinde profesyonel olarak çalışabilmelerini istemekte, sıvanın duvara doğru bir şekilde vurulmasını istemekte, sıva kalınlığının da doğru orantıda olmasını istemektedirler. Bundan dolayı alanında uzman, profesyonel kişi yâda firmalarla çalışmak istemektedirler. Sizde kalite ve profesyonelliği bir arada istiyorsanız mutlaka firmamızdan teklif almalısınız.

kara sıva m2 fiyatları
kara sıva m2 fiyatları

Kara Sıva m2 Fiyatları

İstanbul genelinde müşterilerimize sunmuş olduğumuz kara sıva m2 fiyatları ile ilgili firmamızdan ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz. Asıl fiyatların ortaya çıkabilmesi için analiz ve şartname gibi iş detayını tam olarak anlatan dosyalara ihtiyaç duyulmaktadır.

1 Comment

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Arayın