Dekorasyon İşleri

İnsanlar evlerinde ve çalıştığı alanlarda değişiklikler yaparak hayatlarına yeni renkler katmak isteyebilmektedirler. Özellikle evlerinde yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler hem kendi açısından hem de ailenin diğer fertleri açısından önemli bir yer tutmaktadır. Bu anlamda dekorasyon işleri önem arz etmektedir. Çünkü bu işleri yapacak ustadan, firmaya, firmanın bünyesinde bulundurması gereken mühendise kadar birçok etken, insanları hayallerindeki tasarımı etkilemektedir. Bu nedenle işe başlanılmadan önce bu durum iyi analiz edilmelidir ve iş ehline teslim edilmelidir. Ayrıca iyi bir dekorasyon için iyi bir tasarım ve iyi bir işçilik gerekmektedir. Burada önemli olan talep edilen tasarımın iyi malzemeler kullanılarak maksimum kullanım alanı ve maksimum kullanım ömrü sunmaktır. Bu nedenle çalıştırılacak işçilerin kalifiye eleman olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca gerekli işlerin yapımında çalışanın güvenliğine dikkat edilmeli ve iş güvenliği gereklilikleri yerine getirilmelidir. Bütün bu koşulların en iyi bir şekilde yerine getirilmesinde Araçlar Dekorasyon insanların taleplerini karşılamak üzere yerini almış bulunmaktadır.

Dekorasyon Firması

Evlerde, kafelerde, ofislerde vb. yerlerde meydana gelen eskimelere bağlı yenileme ya da yeni bir tasarım düşünülerek yapılmak istenen değişiklerin yerine yetirilmesinde devreye giren firmalardır. Dekorasyon firması denildiğinde bütün bu aşamaları yerine getirebilecek firmalar akla gelmektedir. Çeşitli mekânlarda mevcut sıva, boya, seramik, parke vb. artık kullanılmaz hale gelmiş ve yenilenmesi gerekmektedir. Ya da mevcut tasarım değiştirilerek yeni bir tasarım yapılmak istenebilmektedir. Burada bu firmalar akla gelmekte ve süreç başlatılmaktadır.

İç Dekorasyon İşleri

Dekorasyon kelimesinin genel olarak özdeşleştiği iç dekorasyon işleri evlerde, ofislerde, cafelerde, iş yerlerinde vb. yerlerde yenileme ya da değişim maksatlı yapılmak istenen işlerdir. Bu işler kara sıva, alçı sıva, boya, seramik, parke vb. işler olabilmektedir.

Ev Dekorasyon Firmaları

Dekorasyon denilince ilk akla gelen mesken evlerdir. İnsan evlerinde yapacağı değişikler ya da yenilemeler için dekorasyon firmalara başvurmaktadırlar. Ev dekorasyon firmaları evlerde yapılmak istenen bu değişiklikler ve yenilemeler için müşterilerini beklemektedirler. Bu firmalar talep üzerine yerinde ölçüm ve kontroller yaparak işin malzemeli ya da sadece işçilik olarak fiyatlandırmasını yaparak talepte bulunan insanlara fiyat teklifini sunmaktadırlar. Fiyatlarda anlaşılması halinde derhal hazırlıklar yapılarak işe başlanmaktadır. Bu firmaların işlerini layıkıyla yapmaları için çalışan kadrosunun yeterli sayı ve kabiliyette olması ve firmanın yönetim kadrosunda mutlaka teknik personel bulundurması gerekmektedir. Bu açıdan inşaat mühendislerine, inşaat teknikerlerine ve mimarlara bu firmalarda büyük işler düşmektedir. Çünkü işin; en iyi malzeme kullanarak, ekonomik koşulları göz önünde bulundurarak, en kısa zamanda en iyi şekilde tamamlanması için teknik personeller süreci en iyi şekilde analiz ederek işe başlamadan önce bütün gereklilikleri yerine getirmektedir.

Cafe Dekorasyonu Yapan Firmalar

İnsan hayatlarında yeni girişimlerde bulunarak hayatlarına yön verebilmektedir. Günümüzde giderek artan cafeler bunlardan biridir. Bu anlamda ilk yapılması gereken iyi bir lokasyonda bir yer bulmaktır. Yerin ayarlanmasının ardından mekanın amacına uygun olarak tasarlanması gerekmektedir.  Bu noktada girişimcilerin imdadına cafe dekorasyonu yapan firmalar koşmaktadır. Bu firmalar ilgili yere gelerek gerekli keşiflerini, ölçüm ve kontrollerini yaparak girişimcilere fiyatlarını sunmakta ve anlaşılması durumunda işlemi başlatmaktadır.

 Ofis Dekorasyonu Yapan Firmalar

İnsanların çalışma alanlarından biri de ofislerdir. Çalışanlar için gerek ergonomik tasarımı gerekse diğer tasarımlarla ofisler önemlidir. Çalışanların maksimum performans verebilmeleri için ofis tasarımları ve dekorasyonları önem arz etmektedir. Ofis dekorasyonu yapan firmalar bu anlamda önemli görevler üstlenebilmektedirler. Bünyesinde bulunduracağı yetkin personellerle bu işlerin üstesinden rahatlıkla gelebilmektedirler. Bunun için işi yapan personelin ve teknik personelin yeterli seviyede bulunması gerekmektedir.

Çelik Konstrüksiyon İşleri

Günümüzde çelik konstrüksiyon işleri gerek çatılarda, gerek kat bölmelerinde, gerek cephelerde giderek artmaktadır. Bu anlamda inşaat piyasasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu işler genel olarak taşıyıcı anlamda kullanıldığından dikkat edilmesi gerekmektedir. İşi yapacak firmanın yeterli düzeyde bulunması ve personellerinin işin ehli olması gerekmektedir. Çünkü taşıyıcı olduklarından, yapımında meydana gelecek acemilikler, ileride daha büyük problemlere sebep olabilmektedir. Bunlardan dolayı bütün bu işler teknik personel gözetiminde titizlikle, acele etmeden yapılması gerekmektedir.

Kara Sıva İşleri

Kara sıva işleri meskenlerde genel olarak ıslak hacimler denilen banyo ve tuvaletlerde kullanılmaktadır. Ayrıca daha fazla nem alabileceğinden bodrum katlarda da kullanılabilmektedir. Bunların dışında cephelerde mantolama öncesinde uygulanmakta, istenildiği takdirde de tüm yüzeylere uygulanabilmektedir. Bu işlerin yapımında kum çimento oranı iyi ayarlanmalı, uygulama öncesi yüzey temizlenmelidir. Uygulama da ise düz ve terazili bir yüzey ortaya çıkarılması adına mastar köşelerde ise gönye kullanılmalıdır. Bu işler makineli ya da elle olmak üzere uygulanabilmektedir.

Kara Sıva Fiyatları

Bu tür işler genel olarak ıslak hacimlerde kullanılmakla beraber istenilen tüm yüzeylere de uygulanabilmektedir. Kara sıva fiyatları metrekare birim fiyat usulüne göre fiyatlandırılmakta ve uygulanacağı yere göre çeşitlilik göstermektedir. Fiyatlandırılması işçilik ve malzeme dâhil olarak yapılabilmektedir. Bu nedenle malzeme fiyatlarındaki dalgalanmalar işin fiyatlandırmasına yansımaktadır.

Alçı Sıva İşleri

Alçı sıva işleri makineli ve elle olmak üzere uygulanabilmektedir. Su aldığında bünyesinde meydana gelecek bozulmalar nedeniyle su ve nem alabilecek yüzeylerde kullanılmamaktadır. Düz ve pürüzsüz bir yüzey oluşturması bakımından kullanım alanı oldukça geniştir.

Alçı Sıva Fiyatları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu işlerin fiyatlandırması metrekare olarak yapılmaktadır. Bu anlamda alçı sıva fiyatları malzemeli veya malzemesiz yani sadece işçilik olarak verilebilmektedir. Bu fiyatlandırmalar bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. İşin yapılacağı bölgede malzeme fiyatları ve işin yapılacağı yerin konumu bu nedenlerden bazılarıdır.

Seramik İşleri

Seramik evlerde ve iş yerlerinde banyo, tuvalet, mutfak vb. yerlerde sıkça kullanılmaktadır. Kullanım amaçlarının başında temizliğinin kolay olması gelmektedir. Seramik işleri  bu bakımından önemli bir yere sahiptir. Kullanılması gereken malzemenin cinsi ve kalitesi uygulanacak alanın verimliliği açısından oldukça önemlidir. Maksimum kullanım verimliliği için malzeme kadar işçilik de önemlidir. Bu edenle bu işler, alanında tecrübe sahibi olmuş firmalara teslim edilmelidir.

Fayans da seramik gibi banyo, tuvalet, mutfak, koridor vb. alanlarda fazlaca kullanılmaktadır. İşinin ehli bir fayans ustası tarafından yapılan iş, hem işvereni hem de işi yapan firmayı memnun edecektir. Bu anlamda fayans ustası fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Firmamız bu anlamda gerek mühendis kadrosu gerekse tecrübeli fayans döşeme ustası kadrosuyla işverenlerine güven vermektedir.

Kalebodur aslına bakmak gerekirse bir fayans markasıdır. Kullanım alanın fazla olması ve tercih edilmesi sebebiyle, insanların akıllarında malzeme çeşidi gibi yer etmiştir. Uygulama alanları seramik, fayans ile benzerlik göstermektedir. Kalebodur ustası da gerek mimari açıdan gerekse verimlilik açısından işinde tecrübeli olması gerekmektedir.

Seramik, fayans ve kalebodur işlerinden belli bir süre sonra derzlerde bozulmalar meydana gelebilmektedir. Bu yenilemeler firmamızca derz yenileme ustası tarafından yapılmaktadır.

Boya Badana İşleri

Boya badana işleri, duvarların ve tavanların sıva işleminden sonra isteğe ve estetiğe uygun olarak yüzeylerin boyanması işleridir. Yüzeylere yapılacak son işlem olması açısından estetiğe ve mimari dekorasyona hitap etmesi gerekmektedir. Bu iş içinde iyi bir boya badana ustası gerekmektedir. Boyacı ustası denildiğinde, uzman kadrosuyla akla gelen Araçlar Dekorasyon müşterilerinin gözünü arkada bırakmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bahçeşehir Dekorasyon Firmaları başlıklı makalemizde bahçeşehir banyo dekorasyonu, bahçeşehir dekorasyon firmaları ve bahçeşehir dekorasyon şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.