Ev Dekorasyon Fikirleri 2020

2020 senesi teknolojinin tamamı ile yaşamımıza dâhil olduğu senelerden birisi olacaktır. Bu yıl içerisinde telefonlarımızı cebimizin yakınlık mesafesinden eksik etmeyeceğimiz gibi teknolojik tüm gelişmeleri de son damlasına kadar kullanma fırsatı bulacağız. Bu durumdan evlerimizde olduğu kadar nasibini alacak gibi gözüküyor. Son çıkan teknolojik ürünleri evlerimize yerleştirirken, dekorun nasıl olacağı ile ilgili de soru işaretleri kafamızı kemirmeye devam edecektir. Tam bu durumda yeni çıkan, teknolojik trendleri çok yakından takip etmek, başarılı ve oldukça zarif olan ev tasarımlarını incelemek son derece kolaylık sağlayacaktır. Firmamız ise bu süreçte ev dekorasyon fikirleri 2020 ile ilgili yardımcı olmak adına oldukça popüler olan yenilikleri takip etmekte, bunları müşterilerinin beğenesine göre evlerine uygulamaktadır.

Minimalist ev dekorasyonu fikirleri
Minimalist ev dekorasyonu fikirleri

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Minimalist Fikirler Düşünün

Bu şekilde düşünmek 21.yüzyıl en büyük trenler arasında yer almaktadır. 2020 senesinin minimalist ev dekorasyon fikirleri arasında da bu yenilikler kendisini oldukça ön planlarla göstermektedir. Sizler de evlerinizi süslemek yerine daha sade tasarımları bu yıl içerisinde tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Bu sadelik mutluluğunuzu da arttıracaktır. Eğer mutlu olmak istiyorsanız, evinizde huzur bulmak istiyorsanız mutlaka daha çok düşünerek daha az bir eşya ile yaşamınızı devam ettirmeniz gerekmektedir.

Komple ev dekorasyonu fikirleri 2020
Komple ev dekorasyonu fikirleri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Evin Tamamını Kucaklayın

Evinizin genelini bir bütün olarak algılamak oldukça büyük bir öneme sahiptir. Evlerinizi tam manası ile görebilmek adına, tasarım işlemini diğer odalarla dengeli hale getirmeniz gerekmektedir. Bundan dolayı da sizlere Araçlar Dekorasyon olarak en büyük tavsiyemiz evinizde yer alan odaları tek tek görmek yerine komple ev dekorasyonu 2020 için oldukça ön planda bulunacağını göz ardı etmemenizdir.

Sevimli ev dekorasyonu renkleri
Sevimli ev dekorasyonu renkleri

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Evlerinizde Sevimli Renkler Kullanın

Renkler evlerinizin güzelleşmesinde büyük bir değer taşımaktadır. Eviniz gri renk tonlarında mı olacak, yoksa açık renk tonlarında mı olacak burada doğru bir seçim yapmanız evlerinizi başka bir boyuta taşıyacaktır. Firma olarak bizim tercihimizse sevimli olan renkleri seçmenizden yanadır.

geometrik ev dekorasyonu fikirleri 2020
geometrik ev dekorasyonu fikirleri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Geometrik Olarak Düşünün

Evlerinizde şekilleri kullanarak sınırlar çizmek oldukça doğru bir noktadan hareket etmenizi sağlayabilmektedir. Özellikle evlerinizde dekorasyon işlerinde sizlere büyük yardım sağlayacak kare, dikdörtgen, üçgen şekiller belirlemek büyük olanak sağlayacaktır. Evlerinizin belirli alanlarında bu şekilleri belirlemek hayalini kurmuş olduğunuz yere sahip olmanızı oldukça kolay bir duruma getirecektir.

masaörtüsü nevresim ev dekorasyonu 2020
masaörtüsü nevresim ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Masa Örtüsüne ve Nevresime Önem Verin

Evlerinizde kullanmış olduğunuz masaların örtülerinin duvarlarla uyumlu olması gerekmektedir. Ev eşyalarının doğru bir şekilde tamamlanması dekorasyon konusunda sizleri bir tık daha üst seviyeye çıkaracaktır. Kullanmış olduğunuz nevresimlerin üzerinde yer alan desenler eşyalarınızla uyumlu olursa gerçek bir dekorasyon yakalanmış olmaktadır.

tabanları tavanları renklendirme ev dekorasyonu 2020
tabanları tavanları renklendirme ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Tabanları Tavanları Renklendirme

Evlerinizin tabanlarını ve tavanlarını genel anlayışın dışına çıkarak aynı renkte yapmak yerine farklı renklerde yapmanız gerekmektedir. Tavanlarınızın rengini, evinizin renk tonlarına uygun bir renge çevirebilir, epoksi boya işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

farklı perde tonları ev dekorasyonu 2020
farklı perde tonları ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Perdelerinize Farklı Tonlar Katın

Evlerinizde kullanmış olduğunuz perdeler, evinizin hem dış hem de iç görünümünü algısal olarak etkilemektedir. Kullandığınız perde şık bir görünümde olursa, bunu evinizin tüm alanlarına uygulayarak farklı bir güzellik yakalayabilirsiniz. Bundan dolayı perde seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru ürün seçimi yapmalısınız.

doğru ışıklandırma ev dekorasyonu fikirleri 2020
doğru ışıklandırma ev dekorasyonu fikirleri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Doğru Işıklandırma Seçimi

Evleri ışıklandırmak ve doğru bir şekilde ışıklandırmak arasında büyük oranda farklılık bulunmaktadır. Doğru olarak yapmış olduğunuz ışıklandırmalar evinizin güzelliğini büyük oranda ortaya çıkaracaktır. Bu durumsa daha güzel bir ortamda yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Avizelerinize, ampullerinize seçim yaparken çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

kenar süsleme ev dekorasyonu 2020
kenar süsleme ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Kenar Süslerine ve Detaylara Ağırlık Verme

Evlerinizde kullanmış olduğunuz kenar süslerinin biçimleri, şekilleri, modelleri evin güzellik derecesine doğrudan etki etmektedir. Detaylara odaklanmanız her zaman için daha güzel görünümlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

antika kullanımı ev dekorasyon fikirleri 2020
antika kullanımı ev dekorasyon fikirleri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Antika Kullanabilirsiniz

İmkânınız varsa evlerinizin belirli alanlarını antikaları kullanmak için ayırmanız evinize apayrı bir güzellik katacaktır. Evinizin farklı bir ruha bürünmesini isterseniz kesinlikle antika kullanmanız gerekmektedir.

doğru halı seçimi ev dekorasyonu 2020
doğru halı seçimi ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Doğru Halı Seçimi

Dekoratifi şık gözüken halı seçimi evinizin güzelleşmesinde oldukça büyük etkenler arasında bulunmaktadır.

duvar eşya arası mesafe ev dekorasyonu 2020
duvar eşya arası mesafe ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Duvar ve Eşya Arasında Mesafe Bırakın

Eşyalarınızı tamamı ile duvara yaslamanızı kesinlikle önermemekteyiz. Eşyalarınızı duvarlardan uzaklaştırıp 2020 yılının minimalist akımına başlangıcınızı gerçekleştirebilirsiniz.

sandalye masa uyumu dekorasyon önerileri 2020
sandalye masa uyumu dekorasyon önerileri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Sandalye ve Masa Uyumu

Seçim yapmış olduğunuz sandalyelerin ve masaların evinize uyumlu bir yapıda olması gerekmektedir. Duvar konseptinize uygun olmayan bir ürün tercihi yaptıysanız dizayn işlemine kötü bir başlangıç yapmışsınız demektir.

kütüphane uyumu ev dekorasyon önerileri 2020
kütüphane uyumu ev dekorasyon önerileri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Kütüphane Zenginliği

Kütüphaneler evlerinizin kültürünü yansıtmış olduğu gibi dekorasyona da büyük bir katkı sağlamaktadır. Ev dekorunuzu kütüphane ile tamamlamanız oldukça güzel bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

eski mobilya tasarımı ev dekorasyonu 2020
eski mobilya tasarımı ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Eski Olan Mobilyalarınızla Harikalar Yaratın

Ülke olarak en kötü alışkanlıklarımız arasında eski olan mobilyaları atmak, spotçulara vermek gibi bir huyumuz var. Bunun yerine eski olan mobilyaları ufak tamiratlarla yenileyip, oldukça güzel dekor uygulayabiliriz.

Sade ev dekorasyon önerileri 2020
Sade ev dekorasyon önerileri 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Sadelik İsterseniz Mutlaka Beyaz Kullanın

Beyaz renk sırf tek başına evinize ayrı bir güzellik katabilir. Bu renk sadeliği sevenler için oldukça uyumlu renktedir. Evlerinizin belirli bölümlerinde renk seçimini beyazdan yana kullanabilirsiniz.

Sade duvar süslemesi ev dekorasyonu fikirleri
Sade duvar süslemesi ev dekorasyonu fikirleri

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Duvar Süslemelerinde Sadeliği Seçin

Evlerinizde asıl mutluluğu yakalamak isterseniz mutlaka evlerinizin belirli alanlarında sadeliği seçin. Özellikle duvarlarınızın süslemelerinde sade görünümleri tercih edebilirsiniz.

tabanları tavanları renklendirme ev dekorasyonu 2020
tabanları tavanları renklendirme ev dekorasyonu 2020

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Tavan Şekillendirme

Tavanlarınızı renklendirebilir, ayrıca asma tavan adı verilen modellerle oldukça şık görünümler kazandırabilirsiniz tavanlarınıza. Asma tavan seçimini ise evinizin geometrik yapısına göre tercih etmelisiniz.

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Evlerde Renk Uyumu

Duvarların tasarlanması, mobilyaların organize edilmesi, oldukça önemli konular arasında yer almaktadır. Evinize alacağınız tabloların renkleri duvar renginizle uyumlu olmalıdır.

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Evlerinize Kültürünüzü Aktarın

Kültürünüzü kaybetmemeniz, sürekli olarak yaşatabilmeniz adına çalışmaları evlerinizde uygulayabilirsiniz.

2020 Ev Dekorasyonu Fikirleri: Farklı Tonlarda Boya Badana Uygulamaları

Bu işlemde tek renk yerine farklı renklerden bir kombin oluşturabilirsiniz.

ev dekorasyon önerileri 2020
ev dekorasyon önerileri 2020

Ev Dekorasyon Önerileri 2020

Evlerde gerçekleştirilmiş olan dekorasyonlar tarzlara, zevklere, alanlara göre her ne kadar farklılık göstermiş olsalar da belirli önemli bilgilendirmeler sayesinde evler oldukça kullanışlı bir yapıya dönüşmektedir. Özellikle küçük alanlarda gerçekleştirilecek olan dekorasyon işlemlerinde alanı verimli kullanabilmek adına bazı detayların göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Ev dekorasyonu önerileri 2020 senesinde de sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Yukarıda sıralamış olduğumuz özellikleri evlerinizde uygulayarak oldukça yaratıcı görünümler ortaya çıkarabilirsiniz. Küçük alanlarda şunu bilmelisiniz ki yer kaplayan büyük eşyalar yerine daha küçük yer kaplamayan eşyalardan yana seçim yapmalısınız. Ayrıca eşya seçiminde de fonksiyonel türden eşyaları tercih etmeniz gerekmektedir. Gereğinden fazla sayıda eşyalarla doldurulan evler boğucu, daraltıcı bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Az eşya kullanılan evlerse tam aksine daha ferah bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

ev dekorasyon fikirleri 2020
ev dekorasyon fikirleri 2020

Ev Dekorasyon Fikirleri 2020

Evlerinizin dekorasyon süreçlerinde depolama alanlarının büyük bir önemi bulunmaktadır. Tarzınızın, stilinizin ne olduğundan ziyade, depolama alanları evinizde gerçekleştirmiş olduğunuz dekor işlerinin kurtarıcısı olmaktadırlar. Bu alanlar evlerinizde dağınık yapıyı büyük oranlarda önlemektedir. Ev dekorasyon fikirleri 2020 yılında da tarza göre bir tasarım istendiğinde daha belirgin yapıda çizgilere sahip olabilirken, özgün olarak yapılan dekorasyonlarsa bireyselliğin ön plana çıktığı çalışmaları kapsamaktadır. Eğer sadelikten hoşlanıyorsanız da beyaz renk, gri renk, krem rengi gibi seçimleri öncelikli seçimleriniz arasına alabilirsiniz. Makalemiz içerisinden belirtmiş olduğumuz noktalara dikkat ederek, sizde kendinize özel bir tasarım yaratabilirsiniz.

salon dekorasyon fikirleri 2020
salon dekorasyon fikirleri 2020

Salon Dekorasyon Fikirleri 2020

Salonlar bildiğiniz üzere evlerinizin en çok göz önünde bulunan, en çok kullanılan odaları arasında bulunmaktadır. Bundan dolayı salonların evin geri kalan alanlarından daha derli toplu, daha şık olması gerekmektedir. Salon dekorasyon fikirleri 2020 yılında da büyük değişimlerle sizleri karşılıyor. Salonlarınızda duvar kâğıtları kullanabilir, birbirine zıt objeler kullanabilir, kırmızı renkten kaçınabilirsiniz. Salonlarınıza oturma takımları almadan önce odanızın genişliğini göz önüne getirmeniz, seçimlerinizi buna göre gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Satın alacağınız eşyaların oda içerisinde tam ölçülere uygunluğu son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Beylikdüzü Dekorasyon Firmaları başlıklı makalemizde beylikdüzü cafe dekorasyon firmaları, beylikdüzü dekorasyon firmaları ve beylikdüzü dekorasyon şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.