Tuğla Duvar İşlerinde Profesyonel Çözümler

İstanbul sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdüren firmamız tuğla duvar işleri ile ilgili tuğladan duvar yapımı ve örme işlerinde ayrıca sıvanma süreçlerinde uzman bir firma olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Duvarlar inşaat sektöründe sıkça tercih edilen yapı elemanları arasında yer almaktadır. Bu malzemeler bölme işlemlerinin yanı sıra taşıyıcı bir özellikte göstermektedir. Malzeme inşaat sektörü içerisinde çok yoğun olarak tercih edilmesinin yanı sıra bu işlem profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Aksi bir durum olması halinde malzeme beklenen kaliteyi vermemektedir. Tuğlaların ve kiremetlerin kullanımı insanoğlunun ilk yaşam süreçlerine dayanmaktadır. İlk üretim tesisi hakkında bilgi verecek olursak belki de insanlar tarafından yapılan ilk evdir gibi bir söylem belirtebiliriz. İlk evler ilk çağlarda nehir ve deltalara kurulmakta idi. Kurutulmuş kilden tabletlerle yapılacak olan evlerin yanına oluşturulan basit yapıdaki üretim düzeneği ile gerçekleştirilmekte idi evlerin kurulum işlemi. Konuyla ilgili net bir başlangıç tarihi belirtememiş olsak ta Mezopotamya bölgesinin Dicle, Fırat nehir kenarlarında araştırma yapıldığında çıkan kazılarda pişmemiş olan kil tabletler MÖ 13.yy yani rakamsal olarak 15.000 yıl öncesini göstermektedir.

Karayolları Taş Duvar İşlerinde de Başarımızı Gösteriyoruz

Yukarıda belirtmiş olduğumuzun devamı olarak pişmiş olan tuğlaların ilk üretim yılı MÖ 4.yy yani Babil kulesinin yapım yılına denk gelmektedir. Tarihçilerin söylemine göre bu kulenin yapımında yaklaşık 85 milyon adet tuğlanın kullanıldığı söylenmektedir. Günümüzde ise bu rakamda tuğlanın üretimini 6 adet gelişmiş fabrika ancak 1 yıllık çalışmayla çıkarabilecek kapasitededir. Yani burada yapılan üretim göz önüne getirildiğinde teknolojik anlamda da büyük değer taşıdığı dikkat çekmektedir. Karayolları taş duvar işleri firmamız tarafından yılların verdiği iş tecrübesi ayrıca kendi bünyemizde bulunan alanında profesyonel ustalarımız tarafından kusursuz sayılacak bir kalitede gerçekleştirilmektedir. Babil kulesi örneğinde değindiğimiz gibi bu iş geçmiş yıllardan günümüze kadar hep oldukça büyük ustalık gerektirmiş ve hatayı kabul etmeyen bir çalışma isteyen iş dalları arasında bulunmaktadır. Sizde bu anlamda firmamızdan ücretsiz keşif talep ederek iş sürecinizle ilgili yol haritanızı çıkarmamız için bizi hemen arayabilirsiniz.

Taş Duvar Ustası Arıyorum Diyorsanız Doğru Yerdesiniz

Bu uygulama çalışmanında ötesinde bir sanat gerektirmektedir. Firmamızda yer alan ustalarımız ise bu sanatı uzun senelerdir her alanda kaliteli bir şekilde gerçekleştirerek gönüllerde taht kurmayı başarmışlardır. Uygulama hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Bunun için birçok farklı görünümde modelde ürünler yer almaktadır. Yaygın olaraksa 4 farklı model kullanılmaktadır. Bunlar, moloz taş duvarlar, kaba yonu taş duvarlar, ince yonu taş duvarlar, kesme taş duvarlar olarak isimlendirilmektedir. Taş duvar ustası arıyorum diyorsanız mutlaka firmamızdan ücretsiz keşif talebinde bulunup ustalarımızı ve bizi yakından tanımalı, işinizi alanında uzman kişi ve firmalara teslim etmelisiniz.

İstanbul Duvar Ustası Arayanlar

Taş duvarların yapılmasında taşın bir yüzünün mutlaka düz olması gerekmektedir. Düz olmaması durumunda ön görünümü yamuk olmaktadır. Sonrasında ise düzeltme işlemi yapılamamaktadır. Taşlar bir sıra dizildikten sonra üzerine harç dökülerek tabi harcın kalın olmasına özen göstermelisiniz ince kağıt gibi olmamalıdır çimentosunu da bolca koymanız gerekmektedir. İstanbul duvar ustası arayanlar mutlaka bunlara dikkat etmeli iş yapılırken mutlaka bu bilgiler göz önüne getirilmelidir. Sonraki aşamada her iki yüzeyin düzlem durumu kontrol edildikten sonra arada kalan boşluklarsa irili ve ufaklı çakıllarla doldurulmalıdır. Dolgu işlemiyse büyük taşlarla düz olana kadar yapılmalıdır. Sonrasında üzerine yine bol şekilde harç koyulmalıdır. Duvar taşlarında herhangi bir oynama olması durumunda ise altına ve yan taraflarına küçük çakıl taşları sıkıştırma işlemi gerçekleştirilmelidir. Sonrasında ise çekiçle güzel bir şekilde çakarak taşların iyice sıkıştırılması sağlanmalıdır.

Taş Duvar Ustası Arayan Şirketler 2020

Duvarların köşelerine denk gelen taşlara köşe taşı adı verilmektedir. Bu taşlarda köşe kısmı kesinlikle 90 derece olmak zorundadır. Alt ve üst kısımları ise kesinlikle düz yapıda olmalıdır. Köşe taşları belirli bir sırada sağ tarafa doğru uzun olandan bir sıraysa sol tarafa doğru uzun olanlardan seçilmelidir. Belirli bir sıralamada taş dizildikten sonrasında ise bir sonraki sırada alttaki taşın tam üzerine konulmamalıdır. Taş duvar ustası arayan şirketler 2020 senesinde de mutlaka bu işi profesyonel manada gerçekleştiren firmalardan destek almalıdırlar. Bunun için firmamızdan ücretsiz keşif talebinde bulunarak uygulama yapılacak alanda inceleme yapmamızı isteyebilir, profesyonel iş çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

İstinat Duvarı Yapım İşinde Profesyonel Çözümler

Bilindiği üzere bu uygulama bir kazının, belirli bir dolgu alanının desteklenme sürecinde toprağın kaymalara karşı tutulması, farklı kotlarda yapıların inşa edilmesi gibi işlemlerde kullanılan mühendislik çalışmalarına verilen isimlendirmedir. İstinat duvarı yapım işi ile ilgili olarak yılların bize katmış olduğu bilgi birikimi ve alanında profesyonel ustalarımızla birlikte size daha kaliteli bir hizmet sunmak adına firmamızdan hemen ücretsiz keif talebinde bulunabilir, kalite ve profesyonelliği bir arada yaşayabilirsiniz. Hemen firmamızı arayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Arayın