Asma Tavan Nedir?

Asma tavan, tavanlarda alçıpan yardımıyla oluşturulmuş olan led ışıklı görünüm, ışıksız dekoratif görünümlerin tamamına verilen isimdir. Bu uygulamalar evlerin salon kısımlarında ve ofislerde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bu yapı tasarım bakımından oldukça güçlü durumdadır. Genel olarak bakıldığında ise büyük evlerde, büyük salonlarda tercih edilmektedir. Günümüzde ise spot ışıklı modelleri yoğun talep görmektedir. Bunun beraberinde ise bu uygulama gergi tavanla bir arada yapıldığında harika bir görünüm sağlamaktadırlar. Bu uygulamanın doğru şekilde kullanımı evin diğer tasarım yapısıyla uygunluk açısından orantılıdır. Bu şekilde bir çalışma yaptırmanızın gerektiği durumlarda mutlaka evin tüm görünümü göz önüne getirmelisiniz.

asma tavan işleri
asma tavan işleri

Asma Tavan İşlerinden Profesyonel Çözümler

Asma tavan işleri her ustanın yapabileceği iş süreçleri arasında bulunmamaktadır. Bu uygulama hem dekorasyon hem de uygulama pratiği istemektedir. Bundan dolayı bu işi iyi bilen profesyonel bir firmadan destek alarak çalışma yaptırmanız gerekmektedir. Ülkemizde bakıldığında ise bu çalışma genel olarak alçıpan yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu işin uygulanması oldukça uzun ve büyük bir beceri gerektirmektedir. Ayrıca işin modellere göre çalışma süresi ve ücretlendirmesi de değişkenlik göstermektedir. Bu uygulamada modeller farklı yüzlerce seçeneklerde karşınıza çıkmaktadırlar. Odanızın boyutu ve şekli gibi farklı faktörlere göre modeller değişiklik göstermektedirler. Bu uygulama gerçekleştirilirken öncelikli olarak tavan ızgarasının doğru bir şekilde tasarlanması gerekmektedir. Burada önemli olan durumsa odaların ölçülerinin doğru bir şekilde alınmış olmasıdır. Hazırlanan ızgaraların montaj işlemi oldukça zor yapılmaktadır. Bundan dolayı mutlaka bu iş de uzman, profesyonel ekiplerle çalışmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda profesyonellik, kaliteli hizmet gibi süreçlerin tamamını bir arada müşterilerine sunan firmamızı tercih edebilirsiniz.

asma tavan ustası
asma tavan ustası

Asma Tavan Ustasının Bilgisi Çok Önemlidir

Bu uygulamalar birçok farklı avantaj ve fayda sağlamaktadırlar. Burada ev ya da ofislerin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde analiz etmek kritik bir süreçtir. Elektrik, tesisat gibi boruların kapatılmasında bu uygulamaların büyük bir önemi bulunmaktadır. Alçıpanlar sayesinde boruların kapanması sonrası tavanların güzel bir şekilde durmasında bu uygulamanın önemi oldukça büyüktür. Evinizde ve ofislerinizde ısı yalıtımı, izolasyon gibi durumlar söz konusu olduğunda bu uygulamanın değeri oldukça büyük durumdadır. Asma tavan ustası evlerinizin yeterli seviyelerde ısınmaması durumunda kaybetmiş olduğunuz ısı değerini profesyonel çalışmasıyla sizlere geri kazandırmaktadır. Alçıpan sayesinde oluşturulmuş olan uygulama ev sıcaklığını büyük oranlarda arttırmaktadır.

modern asma tavan modelleri
modern asma tavan modelleri

Modern Asma Tavan Modelleri Seçimi

Uygulamaya başlanmadan önce spot ışıklı ve led gibi çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekirse bunların içerisinde elektrik uygulamalarının da olması gerekmektedir. Bundan dolayı elektrik işlerinin alçıpan çalışmalarıyla doğru orantılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Elektriğin yanında boya ve badana işleri de uygulama çalışmalarında uygulamaya paralel olarak yürütülmektedir. Uygulama tamamlandıktan hemen sonrasında ise boyama işleminin yapılması gerekmektedir. Günümüzde modern asma tavan modelleri gelişen teknoloji ve inşaat çalışmalarının da yaygınlaşması ile her geçen gün farklı görünümlerde karşımıza çıkmaktadır. Bu süreçte güzel bir uygulama yaptırmak için mutlaka firmamızdan keşif talebinde bulunarak sizler için en doğru ve en kaliteli iş sürecini sunmamıza olanak sağlamanız gerekmektedir.

asma tavan fiyatları
asma tavan fiyatları

Asma Tavan Fiyatlarında Bütçe Dostuyuz

Modern ve renkli bir eviniz varsa uygulamayı daha az kalınlık değerine sahip bol ve şık ışıklandırmalar seçerek yapabilirsiniz. Büyük tavanlar yerine sade ve ışıklandırma çalışmaları güçlü tavanları tercih etmeniz evinize ayrı bir renk katacaktır. Asma tavan fiyatları uygulamanın yapılacağı alana, evin ya da ofisin yapısına ve kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Sizler için sunacağımız en uygun fiyatlar için mutlaka firmamızı arayarak keşif talebinde bulunabilirsiniz.

1 Comment

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Arayın