Alçı Sıva İşlerinde Profesyonel Çözümler

Alçı sıva kaba sıva üzerine alçıdan yapılmış olan, üzerine yapılacak olan kaplamalara kat oluşturacak nitelikte bulunan yüzeye verilen isimdir. Genel olarak kaplama; gazbeton, brüt beton, bimsblok, beton ve tuğla gibi malzemelere uygulanmaktadır. Belirtmiş olduğumuz bu malzeme kendi içerisinde barındırmış olduğu sudan dolayı yanma gibi olası olaylara karşı dayanıklıdır. İçerisine hava geçirebilen bir malzeme olmasından dolayı nem oranını dengelemektedir ve oldukça sağlıklı bir ortam oluşturmaktadır. Uygulanmış olduğu yüzeye ise pürüzsüz ve temiz bir şekilde uygulanabilmektedir. Tek kat boyaya hazır bir yapıda bir defa kullanımında yeterli gelmektedir. Küf, mantar ve bakteri gibi olası şeylerin oluşmasını önlemektedir. Alçı sıva işleri genel olarak konut alanları, okullar, ofis ve iş merkezleri, villa, alışveriş merkezleri, otel, hastane gibi yerleşim alanlarının tamamında etkin olarak uygulanmaktadır.

alçı sıva ustası arayanlar
alçı sıva ustası arayanlar

Alçı Sıva Ustası Arayanlar

Uygulamanın yapılacağı alanlarda yüzeyde yer alan çıkıntıların ve benzeri yapıların temizlenmesi bu alanda uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Ayrıca sıvanın yapılacağı yüzeyde yer alan tozlanma, pislik ve buna benzer durumlarda yine alanında uzman ustalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Genelde ustalar bu gibi etmenleri fırça yardımıyla temizlemektedirler. Uygulamanın yapılacağı kuru, sıcak yüzeyler uygulama öncesi ıslatılmaktadır. Pürüzsüz yüzeyler yine tutunmanın artması için pürüzlendirilmektedir. Düzgün olmayan alt katmanlara ustalar tarafından dolgu yapılmaktadır. Sıva yapılacak olan harcın su sıcaklığı kontrol edilerek temiz su kullanılması gerekmektedir. Alçı, sıva gibi uygulamalar el ile manuel olarak ya da bir makine yardımı ile gerçekleştirilmelidir. Saymış olduğumuz tüm bu süreçlerin profesyonel olarak yürütülebilmesi yılların verdiği bilgi birikimi ile olmaktadır. Bu işler tamamen ustalık gerektiren işlerdir. Alçı, sıva ustası arayanlar için profesyonel ekibimiz tüm bu süreçlerin başarılı bir şekilde yürümesi için 7/24 hizmete hazır vaziyette taleplerinizi beklemektedir.

inşaat sıva ustası
inşaat sıva ustası

İnşaat Sıva Ustası

Binaların yüzeylerinin sıvalama işlemlerinin yürütülmesi, yüzey sıvasının düzenli olması gerekmektedir. İnşaat sıva ustası binaların iç yüzeylerinden tutun ki tavanın düzgün bir yapıya getirilmesine kadar geçen süreci yürüten kişilerdir. İnce kum, çimento, kireç karışımları ile elde edilen harç yüzeylerinin düzgün bir yapıya büründürülmesinde haşır neşir çalışan kişilerdir yine ustalar. Ayrıca binaların dış alanlarında özellikle cephelerinde düzenlemeler yapmak için iskele kurulumu gerçekleştirmekte ustaların görevleri arasında yer almaktadır. Ustalar kurulumları ve karışımları tamamladıktan sonrasında mala adı verilen malzemeyi kullanarak harcı duvara atarak kaba sıva adı verilen işlemin uygulanmasına geçiş sağlamaktadırlar.

Ahşap yapıda bulunan binalarda ise bağdadi adı verilen çıtaları döşeyerek harcı çıtaların arasından duvara uygulamaktadırlar. Kaba sıva üzerinde mala adı verilen malzemeyle çizikler atılarak işlem uygulanır. Bu ilk uygulama 2.kat uygulamanın temelini oluşturmaktadır. 2.kat sıvanın tamamlanmasından sonra ise kaba kalmış olan yerler mastar adı verilen tesviye aracıyla düzenlenmektedir.

inşaat alçı ustası
inşaat alçı ustası

İnşaat Alçı Ustası

Bu meslekte usta olarak çalışma sürdürülebilirken, usta öğretici statüsünde çalışmak da oldukça mümkün bir durumdur. Kalfa olarak mezun olmak istiyorsanız mesleki eğitim merkezlerinde eğitimlere katılıp bu eğitimleri başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir yerde çalışarak teorik olarak bilginin devamlılığını da sağlayabilirsiniz. Ustalık statüsünde çalışmanın süresi 2 senedir. Ayrıca ustalığını kurslarla belgelemiş olan kişiler kendi şirketlerini de kurabilmektedirler. İnşaat alçı ustası mesleği gördüğünüz üzere bilgi birikimi ve tecrübe gerektirmekle birlikte, kendi içerisinde ayrı bir iş dalı durumuna gelmiştir. Firmamız kadrosunda alanında oldukça uzun yılların verdiği tecrübeli ekibimizin kaliteli iş süreçlerinden talepte bulunarak karşılıklı anlaşma sağlanması sonucunda hemen faydalanabilirsiniz.

sıva ekibi ustaları
sıva ekibi ustaları

Sıva Ekibi Ustaları

Sıva ekibi ustaları belirli ücretler karşılığında bağımlı oldukları iş yerinde görev ve sorumluluk üstlenen kişilerdir. Ayrıca bu kişiler tatil günlerini de değerlendirebilmektedirler. Ek kazançlarla kendi çevrelerinde de iş yapabilmektedirler. Firmanın bu duruma öncelikle onay vermesi gerekmektedir. Kadromuzda bulunan ekibimiz yine yılların verdiği tecrübe ile her zaman hizmetinizdedir.

alçı ekibi ustaları
alçı ekibi ustaları

Alçı Ekibi Ustaları

Alçı ekibi ustaları belirli ücretler karşılığında bağımlı bulundukları şirkette görev ve sorumluluk üstlenip şirketin işlerini yürüten kişilerdir. Bu kişiler mesleki donanımlarından dolayı ek olarak iş yerinin karşılıklı izin vermesi durumunda ek bir gelir kazabilmek adına çalışma yapabilmektedirler. Şirketimizde yer alan ekibimiz senelerin verdiği bilgi ve ustalıkla bu süreçte de 7/24 hizmetinizdedir.

alçı sıva ustası fiyatları
alçı sıva ustası fiyatları

Alçı Sıva Ustası Fiyatları

Alçı sıva ustası fiyatları çalışma yapılacak olan bölgeye göre farklılık göstermektedir. Burada alanın büyüklüğü, ne gibi malzemeler kullanılacağı, malzemenin kalitesi, işin ağırlık durumu gibi etmenlerden her birisi fiyatlara yansımaktadır. Konuyla ilgili firmamızdan hemen teklifte ve keşifte bulunabilirsiniz.

3 Comments

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Arayın